czwartek, 26 stycznia 2012

Spinning

Właśnie wróciłam ze SPINNINGU! Ale mi tego brakowało. Rowerki, mega głośna muzyka która motywuje do jazdy!!! Zapisana na następny tydzień :):)

Teraz tylko sałateczka i jakiś filmik z dziubaskiem :):)

Dla zainteresowanych...

SPINNING
Spinning jest obecnie jedną z najbardziej rozwijających się form fitness. Zajęcia te uzyskały rzeszę zwolenników. Dzięki swoim nieskomplikowanym ruchom może je wykonywać każdy bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy stopień wytrenowania.

Spinning jest nietypowym rodzajem zajęć fitness. Jest to zdecydowanie więcej niż tylko zwykła jazda na rowerze na sali treningowej.

Spinning jest rytmiczną jazdą na rowerku stacjonarnym podczas muzyki, przy wskazówkach instruktora. Prawidłowo przeprowadzony trening zawsze składa się z rozgrzewki, treningu właściwego i stretchingu.


Rower oparty jest na stabilnym stelażu, a jego budowa pozwala na kontrolowanie poziomu wysiłku. Jest to forma ruchu bezpieczna a zarazem intensywna. Ćwiczenia poprawiają wydolność serca i układu krążenia bez zbędnego obciążania stawów i więzadeł.

Zgodnie z założeniami twórcy spinning jest programem kolarstwa salowego, łączącym zajęcia w grupie z profesjonalną kadrą instruktorską i podkładem muzycznym.

Główne korzyści stosowania systematycznej jazdy na rowerach:
* poprawa wytrzymałości
* wzmocnienie układu kostnego
* zmniejszenie tkanki tłuszczowej
* zapobieganie osteoporozie
* zapobieganie chorobie wieńcowej
* utrata zbędnych kilogramów
* poprawa jędrności skóry
* zwiększenie wydolności układu krążenia
* wyrzeźbienie mięśni łydek, pośladków i ud
* polepszenie kondycji

Podczas około godzinnych zajęć spalamy nawet do 1000 kcal, dzięki temu systematyczne treningi wzmacniają proces odchudzania. Jazda na rowerze również nie obciąża tak bardzo stawów, dlatego technika ta jest odpowiednia też dla osób otyłych.

Każda lekcje spinningu powinny kończyć się ćwiczeniami rozciągającymi. Dzięki temu podwyższone tętno po wysiłku powróci spokojnie do wartości spoczynkowej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz&Comments&Kommentar